«Կա երկու տարբերակ». Հայկ Մարությանի առաջարկն ընդդիմադիր ուժերին
«Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը ներկայացնող Հայկ Մարությանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ներկայացրել է իր առաջարկը մյուս քաղաքական ուժերին։
«Քանի որ ընդդիմադիր 4 ուժերն ունեն գաղափարական և քաղաքական տարածայնություններ, առաջարկում ենք մենք առաջադրենք քաղաքապետի թեկնածու, խոսքը՝ իմ մասին է։ Մյուս ընդդիմադիր ուժերն առանց որևէ կոալիցիա կազմելու, առանց նախապայմանների գան և քվեարկեն իմ օգտին»,- նշել է Մարությանը։
Երկրորդ տարբերակն այն է, որ եթե ընդդիմադիր ուժերը կարողանում ընտրել քաղաքապետ, տեղի ունենան նոր քաղաքային ընտրություններ։
«Վերահաստատում եմ մեր դիրքորոշումը՝ ՔՊ կուսակցության հետ համագործակցությունը բացառում ենք»,- հավելել է նա։

"There are two options." Hayk Marutyan's proposal to the opposition forces
Hayk Marutyan, representing the "National Progress" party, presented his proposal to other political forces live on Facebook.
"Since the 4 opposition forces have ideological and political differences, we suggest that we nominate a candidate for mayor; we are talking about me. The other opposition forces should come and vote for me without forming any coalition, without preconditions," Marutyan said.
The second option is that new city elections will be held if the opposition forces can elect a mayor.