ՀԱՄԱՍ-ի պատվիրակությունը բանակցություններից հետո լքել է Կահիրեն
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման պատվիրակությունը լքել է Կահիրեն Գազայի հատվածում հրադադարի հաստատման շուրջ բանակցությունների հերթական փուլից հետո:
Խորհրդակցությունները շարունակելու համար ՀԱՄԱՍ-ի ներկայացուցիչները մոտ ապագայում կվերադառնան Կահիրե և գրավոր պատասխան կտան Եգիպտոսի կողմից առաջ քաշված վերջին հրադադարի առաջարկին: Առաջարկը ենթադրում է Գազայում արմատականների կողմից պահվող 20-40 պատանդի ազատ արձակում՝ անկլավում կրակի դադարեցման դիմաց: Ինչպես նշել է «Ալ-Կահիրա Ալ-Իհբարիա»-ի աղբյուրը, ՀԱՄԱՍ-ի և Իսրայելի միջև համաձայնությունը, ամենայն հավանականությամբ, ձեռք կբերվի «առաջիկա մի քանի օրվա ընթացքում, չնայած առանձին վերապահումներին»:

The Hamas delegation left Cairo after the negotiations
The delegation of the Palestinian Hamas movement left Cairo after another round of negotiations on the establishment of a ceasefire in the Gaza Strip.
To continue the consultations, Hamas representatives will return to Cairo shortly and provide a written response to the latest ceasefire proposal put forward by Egypt. The proposal calls for the release of 20 to 40 hostages held by militants in Gaza in exchange for a ceasefire in the enclave. Al-Cahira Al-Ihbariya's source noted that an agreement between Hamas and Israel will likely be reached "within the next few days, despite some reservations."