Վրաստանում ձերբակալվել է նախկին պետնախարարը
Թբիլիսիում Վրաստանի խորհրդարանի շենքի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանությունը ձերբակալել է Եվրոպական և Եվրատլանտյան ինտեգրման հարցերով նախկին պետնախարար Ալեքսի Պետրիաշվիլիին․ այդ մասին Radar Armenia-ին հայտնի դարձավ տեղական լրատվամիջոցներից։
Վրաստանի ՆԳՆ-ից լրագրողներին հայտնել են, որ ակցիային մասնակցող Պետրիաշվիլին վարչական կարգով ձերբակալվել է մանր խուլիգանության և ոստիկանության պահանջներին չենթարկվելու համար:
Պետրիաշվիլին պետնախարարի պաշտոնը զբաղեցրել է 2012 թվականի հոկտեմբերից մինչև 2014 թվականի նոյեմբերը:
Վրաստանում երեկ ևս բողոքի ցույցեր են ընթացել ընդդեմ «օտարեկրյա գործակալների մասին» օրենքի․ խորհրդարանի շենքի մոտ ցույցերն ուղեկցվել են բախումներով։

В Грузии арестовали бывшего госминистра
Во время акции протеста перед парламентом Грузии в Тбилиси полиция арестовала бывшего государственного министра по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Алексия Петриашвили. Об этом «Radar Armenia» стало известно из местных СМИ.
В МВД Грузии сообщили журналистам, что участвовавший в акции Петриашвили был арестован в административном порядке за мелкое хулиганство и неподчинение требованиям полиции.
Петриашвили занимал пост государственного министра с октября 2012 года по ноябрь 2014 года.
Вчера в Грузии прошли акции протеста против закона об "иностранных агентах". демонстрации возле здания парламента сопровождались столкновениями.