ՆԱՏՕ-ի ԿՖՈՐ առաքելության հրամանատարությունը տեսակցել է Կոսովոյում տեղակայված ՀՀ զորախմբին
ՆԱՏՕ-ի ԿՖՈՐ (KFOR) առաքելության հրամանատարությունն այցելել է առաքելության կազմում Կոսովոյում տեղակայված ՀՀ զորախմբի ծառայության իրականացման վայրը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
Զորախմբի հրամանատար, կապիտան Վարդան Ամիրյանը ԿՖՈՐ-ի հրամանատարությանն է ներկայացրել տարածքի պահպանության գործում զորախմբի առաջադրանքները և ծառայության կազմակերպման գործընթացը:
ԿՖՈՐ-ի հրամանատարությունը բարձր է գնահատել հայկական զորախմբի ծառայությունը։ Այդ կապակցությամբ ռազմաբազայի հրամանատար, գնդապետ Թիմ Դայլին և ԿՖՈՐ առաքելության շտաբի պետ, բրիգադի գեներալ Ջոն Բոզիցևիչը պարգևատրել են զորախմբի հրամանատար, կապիտան Վարդան Ամիրյանին և մի շարք զինծառայողների։

The command of the NATO KFOR mission visited the RA military group stationed in Kosovo
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia reports that the command of the NATO KFOR mission visited the place of service of the RA troops stationed in Kosovo as part of the mission.
The commander of the troop, Captain Vardan Amiryan, presented the tasks of the troop and the process of organizing the service to the command of KFOR.
The command of KFOR highly appreciated the service of the Armenian military group. In this regard, the commander of the army base, Colonel Tim Dailey, and the Chief of Staff of the KFOR mission, Brigadier General John Bozitsevich, awarded the commander of the military group, Captain Vardan Amiryan, and several service members.