«Ինչո՞ւ պետք է քաղաքական ուժը քեզ դարձներ թեկնածու, հետո սկսեր քեզ խոչընդոտել». Սուրեն Գրիգորյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից առաջադրված Երևանի ավագանու անդամի թեկնածու Սուրեն Գրիգորյանը։ Նա անդրադարձել է սեպտեմբերի 17-ին կայանալիք ընտրություններին, մասնակից ուժերի կողմից իշխանափոխություն իրականացնելու, Արցախը փրկելու վերաբերյալ հայտարարություններին, խոսել վարչական ռեսուրսի կիրառման շուրջ մեղադրանքների, դրանց անհիմն և կեղծ լինելու, ինչպես նաև անցած 5 տարվա արված աշխատանքի և առաջիկա անելիքների մասին։
Նրա դիտարկմամբ՝ ծիծաղելի է, երբ պատգամավորը մանդատը վայր է դնում, գալիս քաղաքային ընտրություններին և ասում՝ եկել եմ Արցախը փրկեմ։ Գրիգորյանի կարծիքով՝ քաղաքական ուժերն ազնիվ չեն կոալիցիա կազմելու մասին խոսելիս, քանի որ մարդիկ, այդպիսով, իրենց քվե չեն տա։ Անդրադառնալով նախկին քաղաքապետ, այժմ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանի այն հայտարարություններին, թե կառավարությունը չի աջակցել, որպեսզի ավելի շատ աշխատանք արվեր քաղաքում, Գրիգորյանն արձանագրում է. «Ինչու պետք է քաղաքական ուժը քեզ դարձներ թեկնածու, հետո սկսեր քեզ խոչընդոտել։ Ինչ–որ մեկը մտածում է, որ եթե 2018-ին Հայկ Մարությանը չլիներ մեր թեկնածուն, «Իմ քայլը» չէ՞ր հաղթելու»։
Ավագանու անդամի թեկնածուն վստահեցնում է՝ եթե ՔՊ-ն հաղթի, Երևանում աշխատանքի տեմպն ավելանալու է։ Իսկ վարչական ռեսուրսի կիրառման, քարոզարշավը մեկ տարի շուտ սկսելու վերաբերյալ մեղադրանքներին ի պատասխան Գրիգորյանն ասաց՝ ո՞վ էր խանգարում, որ Մարությանը, Թանդիլյանը, Թևանյանը գնային, մարդկանց հետ հանդիպեին․ «Անգյալություն եք արել, չեք գնացել՝ մարդկանց հետ հանդիպել, հիմա ասում եք՝ ինչու են գնացել, հանդիպել։ Եթե «Իմ քայլը» խմբակցությանը բավարարեր ծրագրերի իրականացման տեմպը, քաղաքապետին անվստահություն չէինք հայտնի։ Նրան անվստահություն հայտնելը պայմանավորված է եղել նրանով, որ քաղաքապետի և ավագանու միջև կապը խզվել էր»։

Suren Grigoryan, a candidate for the Yerevan Council of Elders nominated by the "Civil Contract" party, is the guest of the "Radar Conversation" program at the Radar Armenia booth. He referred to the elections to be held on September 17, the announcements by the participating forces about the change of power, saving Artsakh, the accusations about the use of administrative resources, their unfoundedness, and falseness, as well as the work done in the past 5 years and the things to be done in the future.
According to him, it is ridiculous when a deputy puts down his mandate, comes to the city elections, and says, "I came to save Artsakh." According to Grigoryan, the political forces need to be more honest when forming a coalition because people will not vote for them. Referring to the statements of Hayk Marutyan, the former mayor, now the mayoral candidate of the "National Progress" party, that the government did not support more work in the city, Grigoryan notes: "Why did the political force make you a candidate and then start obstructing you? Does anyone think that if Hayk Marutyan were not our candidate in 2018, "My Step" would not have won?
The candidate for the council member assures that if KP wins, the pace of work will increase in Yerevan. In response to the accusations of using administrative resources and starting the campaign a year early, Grigoryan said: Who prevented Marutyan, Tandilyan, and Tevanyan from going and meeting with people? "You committed a crime, you didn't go to meet people, now you say why did they go to meet people?" If the pace of implementation of the programs were satisfactory to the "My Step" faction, we would not have distrusted the mayor. Expressing no confidence in him was because the connection between the mayor and the council was broken."