«Մինչև ԱՄՆ ընտրությունները դեռ պետք է ողջ մնալ, իսկ Կոնգրեսի օգնությունը հիմա է անհրաժեշտ». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նշել է, որ մինչև ԱՄՆ նախագահի ընտրությունները, որոնք տեղի կունենան նոյեմբերին, «դեռ պետք է ողջ մնալ», իսկ Կոնգրեսի օգնությունն անհրաժեշտ է անհապաղ։ Այդ մասին նա ասել է ամերիկյան CBS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։ Զելենսկուն հարց են տվել, թե ինչ կլինի, եթե Դոնալդ Թրամփը կրկին դառնա ԱՄՆ նախագահ և դադարեցնի աջակցությունը Ուկրաինային․
«Կցանկանայի, որ հիմա Կոնգրեսը չդադարեցնի իր օգնությունը և քվեարկի։ Այսինքն, մինչև ընտրությունները Միացյալ Նահանգներում դեռ պետք է ողջ մնալ։ Իսկ մենք ապրում ենք ամեն օրով: Ամեն օր տղաները պաշտպանում և կորցնում են մարդկանց: Ուստի, անկեղծ ասած, մինչև նոյեմբեր պետք է ողջ մնալ։ Եվ պետք է ոչ միայն դիմանալ, այլև լինել ավելի ամուր և կուռ, քան Ռուսաստանը։ Որովհետեւ մենք բոլորս հավատում ենք մեր պետության հաղթանակին։ Մենք այլընտրանք չունենք», - ընդգծել է Զելենսկին։

"We still have to survive until the US elections, and the help of the Congress is needed now." Zelensky
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, stated that "we still have to survive" before the US presidential elections, which will take place in November, and that Congress's help is needed immediately. He said that in an interview with the American CBS TV channel. Zelensky was asked what would happen if Donald Trump became the US president again and stopped supporting Ukraine.
"I would like Congress not to stop its aid and vote now. In other words, we still have to survive until the elections in the United States. And we live every day. Every day, guys protect and lose people. Therefore, you have to stay alive until November. It is necessary not only to endure but also to be stronger and stronger than Russia. We all believe in the victory of our state. We have no alternative," Zelensky emphasized