«Մենք չենք օգտագործում «Զանգեզուրի միջանցք» տերմինը». Զախարովա
«Մեր դիրքորոշումն այդ հարցում պարզ է։ Մենք կողմերին զպսվածության կոչ ենք անում։ Բոլոր տարածքային վեճերն ու փոխադարձ պահանջները պետք է լուծվեն միայն քաղաքադիվանագիտական ճանապարհով։
Անկլավների ու այլ թեմաների հարցը պետք է լուծվի սահմանագծման ու սահմանազատման հանձնաժողովների երկկողմ աշխատանքի արդյունքում։ Մենք մեր կողմից պատրաստ ենք առավելագույն աջակցություն ցուցաբերել։
Նմանապես նույն մոտեցումն ունենք կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հարցում։ Հատուկ նշեմ, որ մենք չենք օգտագործում «Զանգեզուրի միջանցք» ձևակերպումը։ Կոմպրոմիսների համար կա եռակողմ հանձնաժողովը Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի միջև։ Գործընկերներին կոչ ենք անում քաղաքական կամք դրսևորել ու ակտիվացնել եռակողմ ֆորմատի աշխատանքները»,- ասել է նա։

«Мы не используем термин «Зангезурский коридор». Захарова
"Наша позиция по этому вопросу ясна. Мы призываем стороны проявлять сдержанность. Все территориальные споры и взаимные претензии должны решаться только дипломатическим путем.
Вопрос анклавов и другие темы должны быть решены в результате двусторонней работы комиссий по демаркации и делимитации. Мы готовы оказать максимальную поддержку.
Аналогично, у нас такой же подход к разблокировке коммуникаций. Хочу отметить, что мы не используем формулировку «Зангезурский коридор». Между Арменией, Россией и Азербайджаном существует трехсторонняя комиссия по компромиссам. Мы призываем наших партнеров проявить политическую волю и активизировать работу трехстороннего формата", - сказала она.