Ուկրաինան համաշխարհային բանկից 1.5 մլրդ վարկ կստանա
Ուկրաինան Համաշխարհային բանկի ծրագրով 1,5 մլրդ դոլար կստանա Մեծ Բրիտանիայից և Ճապոնիայից։ Այս մասին հայտնել է երկրի վարչապետ Դենիս Շմիգալը։
«Համաշխարհային բանկի տնօրենների խորհուրդը հավանություն է տվել Ուկրաինային 1,5 մլրդ դոլար հատկացնելու որոշմանը՝ զարգացման քաղաքականության աջակցության վարկի շրջանակներում։ Դրանցից 984 մլն դոլարը կտրամադրվի Ճապոնիայից, իսկ 516 մլն դոլարը՝ Մեծ Բրիտանիայից»,-գրել է նա Telegram-ի իր ալիքում։ Շմիգալը հույս է հայտնել, որ Ուկրաինան միջոցներ կստանա մինչև մարտի վերջ: 2024 թվականին Ուկրաինայում ծրագրված է բյուջեի ռեկորդային դեֆիցիտ՝ 43,9 մլրդ դոլարի չափով։

Украина получит кредит в 1,5 миллиарда долларов от Всемирного банка
Украина получит 1,5 миллиарда долларов от Великобритании и Японии по программе Всемирного банка. Об этом сообщил премьер-министр страны Денис Шмыгаль.
"Совет директоров Всемирного банка одобрил решение выделить Украине 1,5 миллиарда долларов в рамках кредита на поддержку политики развития. Из них 984 миллиона долларов будут предоставлены из Японии, 516 миллионов долларов из Великобритании", - написал он в своем Telegram-канале. Шмыгаль выразил надежду, что Украина получит средства до конца марта. В 2024 году в Украине запланирован рекордный дефицит бюджета в 43,9 миллиарда долларов.