Բրիտանիայում անհանգստացած են Փարիզի Օլիմպիական խաղերի բացման անվտանգությամբ
Բրիտանական օլիմպիական ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Էնդի Անսոնը հայտարարել է, որ երկրպագուների անվտանգությունն առանցքային խնդիր է Փարիզի Օլիմպիական խաղերում:
«Դա ամենակարևոր բաներից մեկն է, որը մենք պետք է կառավարենք ռիսկի տեսանկյունից: Մենք միամիտ կլինեինք, եթե չմտածեինք այդ մասին։ Մեր թիվ մեկ առաջնահերթությունը բոլոր մարզիկների, մեր շրջապատի և երկրպագուների անվտանգությունն է», - Անսոնի խոսքը մեջբերում է Inside the games-ը։
Անսոնը նաև կիսվել է այն մտահոգություններով, որ, սովորաբար, բացման արարողությունը տեղի է ունենում քաղաքի գլխավոր մարզադաշտում, և այս անգամ բոլոր մարզիկները 160 բեռնատարով լողալու են Սենայի երկայնքով: Սա մարզիկներին ավելի խոցելի է դարձնում տարբեր հարձակումների նկատմամբ:
Ինքը՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, ավելի վաղ ասել էր, որ անհրաժեշտության դեպքում խաղերի անցկացումը կտեղափոխեն փակ տարածք:

Britain is worried about the security of the opening of the Paris Olympics
Andy Anson, chief executive of the British Olympic Association, said fan safety was a key issue at the Paris Olympics.
"That's one of the most important things we must manage from a risk perspective. We would be naive not to think about it. Our number one priority is the safety of all athletes, our environment, and fans," Anson said, according to Inside the Games.
Anson also shared concerns that, usually, the opening ceremony takes place in the city's main stadium, and this time, all the athletes will float along the Seine in 160 trucks. This makes athletes more vulnerable to various attacks.