Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է նախագահի 65-ամյակը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին՝ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի առիթով: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո պարոն Նախագահ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի առիթով:
Հայաստանի համար այս կարևոր ժամանակահատվածում, երբ գտնվում ենք տարածաշրջանային և միջազգային մարտահրավերների բարդ շրջանում, պետական և քաղաքական գործչի Ձեր հարուստ փորձն անմնացորդ ծառայեցնում եք Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերի պաշտպանությանն ու սպասարկմանը, ինչը բարձր է գնահատվում Հայաստանի ժողովրդի, կառավարության և անձամբ իմ կողմից:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն ու երջանկություն, ինչպես նաև Հանրապետության Նախագահի բարձր կարգավիճակում արգասաբեր գործունեության արդյունավետ շարունակություն, ի շահ և ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության և նրա ժողովրդի»:

Никол Пашинян поздравил президента с 65-летием
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Ваагну Хачатуряну по случаю 65-летнего юбилея. В послании, в частности, говорится:
“Многоуважаемый господин президент,
Сердечно поздравляю Вас с 65-летним юбилеем.
В этот важный для Армении период, когда мы переживаем сложный этап региональных и международных вызовов, Вы используете свой богатый опыт государственного и политического деятеля на благо защиты и служения государственным интересам Республики Армения, что высоко ценится народом, правительством Армении и мною лично.
Желаю Вам здоровья и счастья, а также продолжения плодотворной деятельности в высоком статусе президента в интересах и на благополучие Республики Армения и ее народа”.