Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև բարձր մակարդակով համաձայնագրեր են ստորագրվել
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի՝ Հայաստան այցի ժամանակ բարձր մակարդակով տեղի է ունեցել մի շարք ոլորտներում համագործակցության մասին համաձայնագրերի ստորագրում։
Ի թիվս այլ համաձայնագրերի, ստորագրվել է նաև Երևան և Աստանա քաղաքների միջև համագործակցության և քույր քաղաքներ դառնալու մասին համաձայնագիր, առևտրատնտեսական տնտեսական համագործակցության՝ 2024-25թթ ճանապարհային քարտեզ, Հայաստանի և Ղազախստանի կառավարությունների միջև միգրացիայի ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիր և քաղաքացիների այցելությունների, գտնվելու կարգի մասին համաձայնագրեր։

High-level agreements were signed between Armenia and Kazakhstan
During the visit of Kazakhstan's President Kassim-Jomart Tokayev to Armenia, agreements on cooperation in several fields were signed at a high level.
Among other agreements, an agreement was also signed between the cities of Yerevan and Astana on cooperation and becoming sister cities, a road map of trade and economic cooperation for 2024-25, an agreement on cooperation between the governments of Armenia and Kazakhstan in the field of migration, and agreements on the order of citizens' visits and stay.