Rolls-Royce-ը 120-ամյակի առիթով սահմանափակ շարք կթողարկի (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Rolls-Royce ընկերությունը 2024 թվականին նշում է իր 120-ամյակը և այդ տարեդարձի պատվին կթողարկի Ghost Prism ավտոմեքենաների սահմանափակ շարք: Մեքենաները կստեղծվեն միայն 120 օրինակով, և դրանցից յուրաքանչյուրը, ինչպես պնդում են ստեղծողները, կդառնա յուրահատուկ խորհրդանիշ:
Rolls-Royce Ghost Prism-ի հիմքում ընկած է նույն 6,75 լիտրանոց V12-ը, ինչ երկրորդ սերնդի ստանդարտ Prism-ը։ Այս շարժիչը արտադրում է 570 ձիաուժ։ Rolls-Royce Ghost-ը մինչև 60 կմ/ժ արագություն է զարգացնում 4,3 վայրկյանում, իսկ առավելագույն արագությունը գնահատվում է 249 կմ/ժ:
Նշենք, որ քիչ առաջ Rolls-Royce-ում ներկայացրել են բացառիկ Arcadia Droptail-ը, որն անհատական նախագծով ստեղծվել է Սինգապուրից սեփականատիրոջ համար: Ընդհանուր առմամբ կկառուցվի Droptail-ի ընդամենը չորս օրինակ, և Arcadia - ն դրանցից երրորդն է:

Rolls-Royce will release a limited series on the occasion of the 120th anniversary (PHOTOS)
Rolls-Royce is celebrating its 120th anniversary in 2024 and will release a limited edition Ghost Prism car in honor of that anniversary. The car will be produced only in 120 copies, and as the creators claim, each one will become a unique symbol.
The Rolls-Royce Ghost Prism is powered by the same 6.75-liter V12 as the standard second-generation Prism, which produces 570 horsepower. The Ghost accelerates to 60 km/h in 4.3 seconds and has an estimated top speed of 249 km/h.
It should be noted that Rolls-Royce recently presented the exclusive Arcadia Droptail, which was created by an individual project for the owner in Singapore. Only four examples of Droptail will be built, and Arcadia will be the third.