Rolls-Royce-ը ներկայացրել է իր նոր ինդիվիդուալ մոդելը՝ համալրված BMW-ի 600 ձաիուժանոց շարժիչով (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Rolls-Royce ընկերությունը ցուցադրել է Arcadia Droptail եզակի նախագիծը, որը ստեղծվել է իր հաճախորդներից մեկի անհատական պատվերով: Մեքենան առանձնանում է անսովոր դիզայնով՝ թափքում և սրահում փայտի օգտագործմամբ, ինչպես նաև կարող է պարծենալ պատմության մեջ ամենաբարդ Rolls-Royce ցիֆերբլատով ժամացույցով. մոդելի ստեղծման համար պահանջվել է երկու տարի։
Rolls-Royce Arcadia Droptail-ը նախագծված է հանգիստ, բաց գույներով, որոնք համապատասխանեցվել են փայտե կարծր վահանակներին: Նշվում է, որ 233 փայտե տարրերի տեղադրման համար պահանջվել է մոտ 8000 ժամ:
«Այս մեքենան անհատական ոճի ամենաճշգրիտ արտահայտությունն է, որը երբևէ ստեղծվել է Coachbuild ստորաբաժանման կողմից», - նշում են ավտոմեքենայի ստեղծողները:
Հիշեցնենք, որ Rolls-Royce Droptail-ը ներկայացվել էր 2023 թվականի օգոստոսին։ Մեքենան ունի 6,75 լիտրանոց V12 շարժիչ, որը ստեղծվել է BMW N74 ուժային համակարգի հիման վրա՝ 600 ձիաուժ հզորությամբ։ Ընդհանուր առմամբ, Rolls-Royce - ը կկառուցի Droptail - ի ընդամենը չորս օրինակ, իսկ Arcadia-ն դրանցից երրորդն է:

The Rolls-Royce company showed the unique project Arcadia Droptail, created by the individual order of one of its customers. The car features an unusual design with wood in the body and interior and boasts the most complicated Rolls-Royce dial clock in history; it took two years to create the model.
The Rolls-Royce Arcadia Droptail is designed in calm, light colors matched with solid wood panels. It is said that it took about 8,000 hours to install the 233 wooden elements.
"This car is the most accurate expression of personal style ever created by the Coachbuild division," the car's creators say.
The Rolls-Royce Droptail was introduced in August 2023. The car has a 6.75-liter V12 engine, created based on the BMW N74 power system, with a capacity of 600 horsepower. In total, Rolls-Royce will build just four examples of the Droptail, the Arcadia being the third of them.