Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի և «Play2festival»-ի գործակցությամբ հուլիսի 11-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Գաֆեսճեան» քանդակների պուրակում («Կասկադ») նախատեսվում է բացօթյա համերգ՝ 8-22 տարեկան շուրջ 70 կիթառահարների մասնակցությամբ:
Հայաստանում երրորդ տարին անցկացվող Երիտասարդական կիթառի փառատոնի մասնակիցները Երևանի տարբեր արվեստի դպրոցների սաներ են: Այս տարի երևանցի կիթառահարները հանդես կգան աշխարհահռչակ դասական կիթառահար, Լոնդոնի երաժշտության թագավորական քոլեջի կիթառի պրոֆեսոր Քրիստոֆեր Սթելի գլխավորությամբ, Վիդա քառյակի անդամների հետ միասին։

Из мэрии Еревана сообщают, что при сотрудничестве администрации Центрального района и Play2festival 11 июля в 19:00 в парке скульптур «Гафесджян» («Каскад») состоится концерт под открытым небом с участием около 70 гитаристов в возрасте от 8 до 22 лет.
Участники Молодежного гитарного фестиваля, который проводится в Армении третий год, являются воспитанниками различных школ искусств Еревана. В этом году ереванские гитаристы выступят под руководством всемирно известного классического гитариста, профессора гитары Королевского музыкального колледжа Лондона Кристофера Стелла, вместе с участниками квартета Vida.