Կկառուցվի Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցի նոր մարզաբազան
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ առաջիկայում կմեկնարկի Ալբերտ Ազարյանի անվան մանկապատանեկան օլիմպիական հերթափոխի մարզադպրոցի նոր մարզաբազան կառուցելու ծրագիրը:
2027թ. Երևանում կայանալիք մարմնամարզության (սպորտային) Եվրոպայի առաջնության անցկացմամբ և այդ մարզադպրոցի կառուցման հրատապությամբ պայմանավորված՝ 2025 թվականի հունիսի 20-ին ՀՀ կառավարության որոշմամբ մարզադպրոց կառուցելու նպատակով կապալային աշխատանքների և հարակից ծառայությունների գնման պահանջը համարվել է անհետաձգելի և առկա է համաձայնություն գնման գործընթացները «Հրատապ մեկ անձից» գնման ընթացակարգով կազմակերպելուն:

Из мэрии Еревана сообщают, что в ближайшее время начнется программа строительства новой спортивной базы детско-юношеской олимпийской школы имени Альберта Азаряна.
В связи с проведением чемпионата Европы по спортивной гимнастике в Ереване в 2027 году и срочной необходимостью строительства этой школы, решением правительства Армении от 20 июня 2025 года потребность в закупке подрядных работ и связанных услуг для строительства школы признана неотложной, и достигнута договоренность о проведении закупочных процедур по методу «Срочная закупка у одного лица».