«Ձեռք բերված ուղետոմսերը ստանալու են հավելյալ 30 օր օգտագործման ժամկետ». Գրիգորյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեկնարկել է Երևանի ավագանու արտահերթ նիստը։ Մասնակցում է ավագանու 33 անդամ։ Օրակարգում մայրաքաղաքի տրանսպորտի սակագների փոփոխության հարցն է։
Փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ներկայացնելով որոշման նախագիծը, նշել է. «2025թ. փետրվարի 1-ից ունենալու ենք մեկ ուղևորության համար ուղետոմս՝ 150 դրամ արժեքով»։ Ըստ նրա, այդ սակագինը պահպանվելու է մինչև 2026թ. հունվարի 1-ը. «Դրանից զատ նախատեսվում է, որ 2025թ. հունվարի 1-ից ձեռք բերված և մինչև փետրվարի 28-ը ձեռք բերվող  30-օրյա, 90-օրյա և 365 օրյա տոմսերը ստանալու են հավելյալ 30 օր օգտագործման ժամկետ»։ Ըստ նրա, այս փոփոխությունն ավելի կարևոր է. «Սա նախ ենթադրում է քաղաքացիների կողմից փաթեթների ձեռքբերման լրացուցիչ մոտիվացիա, որը հենց միասնական տոմսային համակարգի բուն նպատակն է»։

В Ереване началось внеочередное заседание Совета старейшин. В нём участвуют 33 члена совета. В повестке дня – вопрос изменения тарифов на городской транспорт.
Заместитель мэра Сурен Григорян, представляя проект решения, отметил: «С 1 февраля 2025 года у нас будет единый билет на одну поездку стоимостью 150 драмов».
По его словам, этот тариф сохранится до 1 января 2026 года. «Кроме того, предусмотрено, что 30-дневные, 90-дневные и 365-дневные билеты, приобретённые с 1 января по 28 февраля 2025 года, получат дополнительный 30-дневный срок использования».
Григорян подчеркнул, что это изменение особенно важно: «Оно предполагает дополнительную мотивацию для граждан к приобретению пакетов, что и является основной целью единой билетной системы».