Ստորագրվել են «Երևանի էներգաարդյունավետության երկրորդ փուլ» ծրագրի համաձայնագրեր
«Երևան քաղաքում շարունակական են լինելու նախադպրոցական և առողջապահական առաջնային հաստատությունների հիմնանորոգման աշխատանքները: Կհիմնանորոգվի 32 մանկապարտեզ ու 6 պոլիկլինիկա: Ծրագիրը ներառում է, ինչպես շենքերի սեյսմիկ ամրացման, այնպես էլ էներգաարդյունավետ միջոցառումների կիրառման աշխատանքներ:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի ու Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև ստորագրեցինք «Երևանի էներգաարդյունավետության երկրորդ փուլ» ծրագրի վարկային, ծրագրի իրականացման ու համագործակցության համաձայնագրեր:
Սա բանկի հետ համատեղ կյանքի կոչվող հերթական ծրագրերից է, որը վկայում է հաջողված գործակցության ու վստահելի գործընկերային հարաբերությունների մասին»:

Agreements of the "Yerevan energy efficiency second phase" project were signed
"Maintenance works of pre-school and primary healthcare institutions will continue in Yerevan city. 32 kindergartens and six polyclinics will be renovated. The project includes seismic strengthening of buildings and applying energy-efficient measures.
We signed credit, project implementation, and cooperation agreements between the RA Ministry of Finance, Yerevan Municipality, and the European Investment Bank.
This is one of the regular projects implemented jointly with the bank, which is evidence of successful cooperation and reliable partnership relations."