Ստորագրվել են «Երևանի էներգաարդյունավետության երկրորդ փուլ» ծրագրի համաձայնագրեր
«Երևան քաղաքում շարունակական են լինելու նախադպրոցական և առողջապահական առաջնային հաստատությունների հիմնանորոգման աշխատանքները: Կհիմնանորոգվի 32 մանկապարտեզ ու 6 պոլիկլինիկա: Ծրագիրը ներառում է, ինչպես շենքերի սեյսմիկ ամրացման, այնպես էլ էներգաարդյունավետ միջոցառումների կիրառման աշխատանքներ:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի ու Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև ստորագրեցինք «Երևանի էներգաարդյունավետության երկրորդ փուլ» ծրագրի վարկային, ծրագրի իրականացման ու համագործակցության համաձայնագրեր:
Սա բանկի հետ համատեղ կյանքի կոչվող հերթական ծրագրերից է, որը վկայում է հաջողված գործակցության ու վստահելի գործընկերային հարաբերությունների մասին»:

Подписаны соглашения проекта «Второй этап энергоэффективности в Ереване»
"В городе Ереване продолжатся ремонтные работы в дошкольных учреждениях и учреждениях первичной медико-санитарной помощи. Будут отремонтированы 32 детских сада и 6 поликлиник. Проект включает в себя как сейсмическое усиление зданий, так и применение энергоэффективных мер.
Мы подписали кредитные соглашения о реализации проектов и сотрудничестве между Министерством финансов РА, мэрией Еревана и Европейским инвестиционным банком.
Это один из регулярных проектов, реализуемых совместно с банком, который является свидетельством успешного сотрудничества и надежных партнерских отношений».