Ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը. Կավելաշվիլի
Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլին պաշտոնական այցով ժամանել է Թուրքիա և հանդիպում ունեցել երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Կողմերը անդրադարձել են նաև Հարավային Կովկասում ստեղծված իրավիճակին։
Կավելաշվիլին հայտնել է, որ Էրդողանի հետ առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում և առկա մարտահրավերներին դիմակայելու համատեղ ջանքերը:
«Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից տևական խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, որոնք պետք է նպաստեն տարածաշրջանի խաղաղության և կայունության առաջխաղացմանը»,- ասել է նա:
Ընդգծելով, որ Վրաստանը կշարունակի իր ներդրումն ունենալ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև շարունակվող խաղաղության բանակցություններում, Կավելաշվիլին հավելել է.
«Այս համագործակցությունը չափազանց կարևոր է տարածաշրջանում կայունության համար։  Մեր երկրների հաջողության, համագործակցության, կայունության ապահովման և զարգացման տեսանկյունից Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի միջև եռակողմ մեխանիզմը չափազանց լավ օրինակ է: Սա չափազանց կարևոր օրինակ է, թե ինչպես կարելի է համագործակցել երկրների միջև։ Սա կարևոր օրինակ է նրա, թե ինչպես են այդ երկրները հարգում միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը։ Դա չափազանց կարևոր է նաև տարածաշրջանային անվտանգության համար»,- հավելել է նա։

We welcome the steps taken by Azerbaijan and Armenia. Kavelashvili
Georgian President Mikheil Kavelashvili arrived in Turkey on an official visit and met with President Recep Tayyip Erdogan. The sides also touched upon the situation in the South Caucasus.
Kavelashvili said that during a private meeting with Erdogan, they discussed the situation in the South Caucasus and joint efforts to confront the current challenges.
"We welcome the steps taken by Azerbaijan and Armenia to establish lasting peace, which should contribute to the advancement of peace and stability in the region," he said.
Stressing that Georgia will continue to contribute to the ongoing peace talks between Azerbaijan and Armenia, Kavelashvili added:
"This cooperation is essential for stability in the region. The trilateral mechanism between Azerbaijan, Turkey, and Georgia is a prime example of success, cooperation, and stability, ensuring the development of our countries. This is a significant example of how countries can cooperate. "This is an important example of how these countries respect each other's territorial integrity and sovereignty. This is also extremely important for regional security," he added.