Ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը. Կավելաշվիլի
Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլին պաշտոնական այցով ժամանել է Թուրքիա և հանդիպում ունեցել երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Կողմերը անդրադարձել են նաև Հարավային Կովկասում ստեղծված իրավիճակին։
Կավելաշվիլին հայտնել է, որ Էրդողանի հետ առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում և առկա մարտահրավերներին դիմակայելու համատեղ ջանքերը:
«Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից տևական խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, որոնք պետք է նպաստեն տարածաշրջանի խաղաղության և կայունության առաջխաղացմանը»,- ասել է նա:
Ընդգծելով, որ Վրաստանը կշարունակի իր ներդրումն ունենալ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև շարունակվող խաղաղության բանակցություններում, Կավելաշվիլին հավելել է.
«Այս համագործակցությունը չափազանց կարևոր է տարածաշրջանում կայունության համար։  Մեր երկրների հաջողության, համագործակցության, կայունության ապահովման և զարգացման տեսանկյունից Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի միջև եռակողմ մեխանիզմը չափազանց լավ օրինակ է: Սա չափազանց կարևոր օրինակ է, թե ինչպես կարելի է համագործակցել երկրների միջև։ Սա կարևոր օրինակ է նրա, թե ինչպես են այդ երկրները հարգում միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը։ Դա չափազանց կարևոր է նաև տարածաշրջանային անվտանգության համար»,- հավելել է նա։

Приветствуем шаги Азербайджана и Армении — Кавелашвили
Президент Грузии Михаил Кавелашвили с официальным визитом прибыл в Турцию и встретился с президентом страны Реджепом Тайипом Эрдоганом. Стороны обсудили ситуацию на Южном Кавказе.
Кавелашвили сообщил, что в ходе личной беседы с Эрдоганом они обсудили ситуацию в регионе и совместные усилия по преодолению существующих вызовов.
«Мы приветствуем шаги Азербайджана и Армении, направленные на установление долгосрочного мира, которые должны способствовать продвижению мира и стабильности в регионе», — отметил он.
Президент Грузии подчеркнул, что страна продолжит вносить свой вклад в продолжающиеся мирные переговоры между Азербайджаном и Арменией. Он также отметил важность сотрудничества для стабильности региона, приведя в пример трёхсторонний механизм между Азербайджаном, Турцией и Грузией как успешную модель взаимодействия, основанную на взаимном уважении территориальной целостности и суверенитета, что, по его словам, крайне важно и для региональной безопасности.