Ուկրաինան Ազովի կորպուսը տեղափոխել է Պոկրովսկ
Ուկրաինայի Ազգային գվարդիայի Ազովի կորպուսը տեղափոխվել է առաջնագծի ամենակարևոր ուղղություն՝ Պոկրովսկ։ Այս մասին հայտնել է ստորաբաժանման մամուլի ծառայությունը։
«Մի քանի օր առաջ Ազովի 1-ին կորպուսը զբաղեցրել է Պոկրովսկի ուղղությամբ պաշտպանության որոշակի գիծ։ Իրավիճակը մնում է բարդ և դինամիկ։ Հակառակորդը, փորձելով առաջ շարժվել այդ ուղղությամբ, կրում է մարդկային ուժի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ կորպուսի ստորաբաժանումները պլանավորել և միջոցներ են ձեռնարկել հակառակորդի ուժերը որոշակի տարածքում շրջափակելու համար։

Ukraine moves Azov Corps to Pokrovsk
The press service of the unit reported that the Azov Corps of the National Guard of Ukraine has moved to the most important direction of the front line—Pokrovsk.
"A few days ago, the 1st Azov Corps occupied a certain line of defense in the Pokrovsk direction. The situation remains complex and dynamic. The enemy, trying to advance in this direction, suffers significant losses in workforce and equipment," the report says.
It is noted that the corps units planned and took measures to encircle the enemy forces in a particular area.