Մոսկվան և Վաշինգտոնը համաձայնության են եկել հանդիպման վայրի վերաբերյալ
ՌԴ-ն և ԱՄՆ-ն համաձայնության են եկել Պուտինի և Թրամփի առաջիկա հանդիպման վայրի վերաբերյալ։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը՝ նշելով, որ ավելի ուշ կմեկնաբանի այդ տեղեկատվությունը։
Ուշակովը հայտնել է նաև, որ Ուիթքոֆը բարձրացրել է Պուտինի, Թրամփի և Զելենսկու միջև եռակողմ հանդիպում անցկացնելու գաղափարը, սակայն Մոսկվան այն թողել է առանց մեկնաբանության։
«Ինչ վերաբերում է եռակողմ հանդիպման տարբերակին, որի մասին երեկ, չգիտես ինչու, խոսել են Վաշինգտոնում, այդ տարբերակը պարզապես հիշատակվել է ամերիկյան ներկայացուցչի կողմից։ Բայց այն չի քննարկվել։ Ռուսական կողմն այդ տարբերակը թողել է առանց մեկնաբանության», - ընդգծել է Ուշակովը։
Ըստ նրա՝ ռուսական կողմն առաջարկում է ամբողջությամբ կենտրոնանալ երկկողմ հանդիպման կազմակերպման վրա։
«Մենք առաջարկում ենք, նախևառաջ, կենտրոնանալ Թրամփի հետ երկկողմ հանդիպումը նախապատրաստելու վրա, և կարծում ենք, որ գլխավորն այն է, որ այս հանդիպումը լինի հաջող և արդյունավետ», - հավելել է նա։

Moscow and Washington have agreed on the meeting venue
Russia and the United States have agreed on the venue for the upcoming meeting between Putin and Trump. This was announced by Russian presidential aide Yuri Ushakov, noting that he would comment on the information later.
Ushakov also reported that Witkoff raised the idea of holding a trilateral meeting between Putin, Trump, and Zelensky, but Moscow left it without comment.
“As for the option of a trilateral meeting, which for some reason was discussed yesterday in Washington, this option was simply mentioned by the American representative. But it was not discussed. The Russian side left this option without comment,” Ushakov emphasized.
According to him, the Russian side proposes to focus entirely on organizing a bilateral meeting.
“We propose, first of all, to focus on preparing a bilateral meeting with Trump, and we believe that the main thing is that this meeting be successful and productive,” he added.