Հաջորդ շաբաթը նշանակվել է որպես Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հանդիպման նպատակային ամսաթիվ. հայտարարել է Ռուսաստանի առաջնորդի օգնական Յուրի Ուշակովը։
Նա պատասխանել է լրագրողների խնդրանքին՝ մեկնաբանելու The New York Times (NYT)-ի այն հրապարակմանը, որ Թրամփը նախատեսում է հանդիպում անցկացնել Պուտինի հետ հաջորդ շաբաթ։
«Նպատակային ամսաթիվ է նշանակվել հաջորդ շաբաթը, բայց կողմերը սկսել են անմիջականորեն նախապատրաստվել այս կարևոր հանդիպմանը, և դժվար է ասել՝ քանի օր կտևեն նախապատրաստական աշխատանքները։ Սակայն քննարկվել է հանդիպումը հաջորդ շաբաթվա մեջ անցկացնելու տարբերակը, և մենք բավական դրական ենք տրամադրված այս տարբերակին», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

Путин и Трамп встретятся на следующей неделе — Ушаков
Следующая неделя определена как ориентировочная дата для встречи президентов России и США — Владимира Путина и Дональда Трампа. Об этом сообщил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
Он ответил на просьбу журналистов прокомментировать публикацию The New York Times, в которой утверждается, что Трамп планирует провести встречу с Путиным на следующей неделе.
«Ориентировочной датой выбрана следующая неделя, однако стороны только начали непосредственную подготовку к этой важной встрече, и трудно сказать, сколько дней займут подготовительные работы. Тем не менее, обсуждается вариант провести встречу в течение следующей недели, и мы настроены на этот вариант весьма позитивно», — заявил представитель Кремля.