Հյուսիսկորեացիները մնացել են առանց K-pop-ի. Հարավային Կորեայի իշխանությունները սկսել են ապամոնտաժել ժամանակակից երաժշտություն, լուրեր և քարոզչություն հեռարձակող բարձրախոսները։
Բարձրախոսները տեղադրվել են ամբողջ ապառազմականացված գոտու երկայնքով։ Հարավային Կորեան հեռարձակում էր երգեր, լուրեր, որոնք քննադատում էին Կիմ Չեն Ընին։ Ի պատասխան սրա՝ ԿԺԴՀ-ն միացրել էր մետաղական աղացի ձայներ։
Հունիսի սկզբին Հարավային Կորեայում նախագահ Լի Չժե Մյունի երդմնակալությունից հետո բարձրախոսները խլացվել են։ Դրանից հետո Հյուսիսային Կորեան նույնպես դադարեցրել է արձագանքը։
Օգոստոսի 4-ին Հարավային Կորեայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է բարձրախոսների լիակատար ապամոնտաժման մասին և բացատրել, որ այն ուղղված է լարվածության թուլացմանը։

North Koreans are left without K-pop. South Korean authorities have begun dismantling loudspeakers that broadcast modern music, news, and propaganda.
The loudspeakers were installed along the entire demilitarized zone. South Korea broadcast songs and news that were critical of Kim Jong-un. In response, the DPRK turned on the sounds of metal grinding.
In early June, after the inauguration of President Lee Jae-myung in South Korea, the loudspeakers were silenced. After that, North Korea also stopped responding.
On August 4, South Korea's Ministry of National Defense announced the complete dismantling of the loudspeakers, explaining that it was aimed at reducing tensions.