Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմական բախումն արդիական չէ․ Հաջիև
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմական բախումն արդիական չէ։ Այդ մասին գերմանական Berliner Zeitung թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։
Նա նշել է, որ ներկայումս աշխատանքներ են տարվում երկու երկրների միջև խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման ուղղությամբ։
«Երբեմն երկրները թղթի վրա խաղաղության համաձայնագիր են ստորագրում, բայց իրական խաղաղություն չկա: Հարավային Կովկասում իրական խաղաղություն է: Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմական բախումը կամ սրացումը մեր օրակարգում չկա։ Մնացել են որոշ վիճելի հարցեր՝ սա լիովին նորմալ է: Ահա թե ինչի համար են դիվանագիտությունը և երկխոսությունը», հայտարարել է նա:

Военное столкновение между Арменией и Азербайджаном не актуально — Гаджиев
Военное столкновение между Арменией и Азербайджаном на данный момент не является актуальным. Об этом в интервью немецкой газете Berliner Zeitung заявил помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
Он отметил, что в настоящее время ведётся работа над подписанием мирного соглашения между двумя странами.
«Иногда страны подписывают мирное соглашение на бумаге, но настоящего мира нет. На Южном Кавказе — реальный мир. Военное столкновение или эскалация между Арменией и Азербайджаном не стоят в нашей повестке дня. Остались некоторые спорные вопросы — это абсолютно нормально. Вот зачем существуют дипломатия и диалог», — заявил он.