Ստամբուլում հանդիպում են եվրոպական եռյակի և Իրանի ներկայացուցիչները
Իրանն ու եվրոպական երկրները կրկին հավաքվում են Ստամբուլում՝ քննարկելու միջուկային ծրագիրը։ ️Իրանի և եվրոպական երկրների՝ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի և Գերմանիայի պատվիրակությունները երկրորդ անգամ հանդիպում են Ստամբուլում Իրանի գլխավոր հյուպատոսությունում:
Բանակցություններում Իրանը ներկայացնում են արտաքին գործերի նախարարի տեղակալներ Մաջիդ Թախտ-Ռավանչին և Քազեմ Ղարիբաբադին:
Թեհրանը համաձայնել է բանակցությունների նոր փուլին՝ 2015 թվականին ստորագրված համաձայնագրի Եվրոպական կողմերի խնդրանքով:
Е3 խումբը (Բրիտանիա, Ֆրանսիա և Գերմանիա) արդեն իսկ փոխարտգործնախարարների մակարդակով Ստամբուլում հանդիպում է անցկացրել մայիսի 16-ին:

Representatives of the European Troika and Iran meet in Istanbul
Iran and European countries meet again in Istanbul to discuss the nuclear program. ️Delegations from Iran and European countries, including Britain, France, and Germany, are meeting for the second time at the Iranian Consulate General in Istanbul.
Deputy Foreign Ministers Majid Takht-Ravanchi and Kazem Gharibabadi are representing Iran in the talks.
Tehran has agreed to a new round of talks at the request of the European parties to the 2015 agreement.
The E3 group (comprising Britain, France, and Germany) had already held a meeting at the level of deputy foreign ministers in Istanbul on May 16.