Խորը վերլուծություն չի պահանջվում հասկանալու համար, որ այդ վտանգը ոչ մի տեղ չի վերացել։ «Գլոբալ պատերազմի կուսակցությունը» անում է ամեն բան, որպեսզի Ուկրաինայի հարցը ամբողջությամբ դնի Եվրոպայի ուսերին՝ փորձելով միաժամանակ երկու նապաստակ որսալ՝ քանդել և՛ Եվրոպան, և՛ Ռուսաստանը, – այս մասին «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահը և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է կուսակցության գրասենյակում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում։
Նրա խոսքով, այս ծրագրում Վրաստանում երկրորդ ռազմաճակատ բացելու անհրաժեշտությունը նույնքան արդիական է, որքան պատերազմի սկզբում։
Նրա կարծիքով, այս ծանր պայմաններում պահանջվում է առավելագույն զգուշություն, որպեսզի հասարակությունը չտրվի եվրոպական բյուրոկրատիայի կողմից գործադրվող շանտաժին և սադրանքներին և չձեռնարկի այնպիսի քայլ, որը կհանգեցնի երկրի անվերապահ կործանմանը։
«Ավելին, հնարավոր է, որ այս հարցն այժմ «գլոբալ պատերազմի կուսակցության» համար նույնիսկ ավելի սկզբունքային է։ Այսօր Եվրամիության անդամ երկրների ղեկավարների կողմից պատերազմի հռետորաբանությունն այնքան սուր է, որ ռազմական բախման ավարտ չի երևում, և ամեն ինչ արվում է դրա երկարաձգման համար։ «Գլոբալ պատերազմի կուսակցության» թելադրանքով այս քայլը եվրոպական երկրները վերածում է միլիտարիստական պետությունների, ինչը, մի կողմից, էլ ավելի մեծացնում է մայրցամաքում ռազմական էսկալացիայի վտանգները, իսկ մյուս կողմից՝ ռազմական ծախսերի աճը էլ ավելի կբարդացնի Եվրամիության տնտեսության վիճակը»,- հայտարարել է նա։

The need to open a second front in Georgia is urgent: Kobakhidze
Understanding that this danger has not disappeared anywhere does not take a deep analysis. The “Global War Party” is doing everything to shift the Ukrainian issue entirely onto Europe’s shoulders, trying to catch two birds with one stone at the same time: to destroy both Europe and Russia, – the leader of the “Georgian Dream” party and Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze stated this during a briefing at the party’s office.
According to him, the need to open a second front in Georgia in this program is as urgent as it was at the beginning of the war.
In his opinion, maximum caution is required in these difficult conditions so that society does not succumb to the European bureaucracy's blackmail and provocations and does not take a step that will lead to the unconditional destruction of the country.
“Moreover, this issue may be even more fundamental for the “Global War Party”. Today, the rhetoric of war by the leaders of the EU member states is so sharp that there is no end in sight to the military conflict, and everything is being done to prolong it. This step, at the behest of the "Global War Party," is turning European countries into militaristic states, which, on the one hand, further increases the dangers of military escalation on the continent. On the other hand, the increase in military spending will further complicate the economic situation of the European Union," he stated.