Իսրայելի պաշտպանության բանակը հրապարակել է Սիրիայի ռազմական օբյեկտներին իր վերջին ավիահարվածների կադրերը և հայտարարել, որ իր հարձակումները Սիրիայի կառավարության վրա շարունակվում են:
Իսրայելի պաշտպանության բանակի տվյալներով՝ անցած օրվա ընթացքում հարվածները հասցվել են սիրիական տանկերին, հրթիռային կայանքներին և դրանց վրա տեղադրված գնդացիրներով պիկապներին, որոնք ուղևորվում էին Սիրիայի հարավում գտնվող Սվեյդա քաղաք, որտեղ բնակվում է դրուզների մեծ մասը:
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը շարունակում է հետևել իրադարձությունների զարգացմանը և Սիրիայի հարավում դրուզների քաղաքացիական բնակչության դեմ գործողություններին», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Attacks on the Syrian government continue. Israeli Defense Forces
The Israel Defense Forces (IDF) has released footage of its latest airstrikes on Syrian military targets and said its attacks on the Syrian government are continuing.
The IDF said that over the past day, strikes targeted Syrian tanks, rocket launchers, and pickup trucks with machine guns mounted on them, which were heading to the southern Syrian city of Sweida, home to a large Druze population.
“The IDF continues to monitor developments and the actions of the Druze civilian population in southern Syria,” the statement said.