Ջորդան Հենդերսոնը ազատ գործակալի կարգավիճակով կտեղափոխվի «Բրենտֆորդ»:
Ավելի վաղ 35-ամյա կիսապաշտպանը խզել էր «Այաքսի» հետ պայմանագիրը, որն ավարտվում էր 2026 թվականին: Ինչպես տեղեկացնում է The Athletic-ը, «Լիվերպուլի» նախկին կիսապաշտպանը կվերադառնա Պրեմիեր լիգա: «Բրենտֆորդի» հետ պայմանագիրը նախատեսված կլինի մինչև 2027 թվականը:
Բուժզննումը և փաստաթղթերի ձևակերպումը կավարտվեն հանգստյան օրերին: Սակայն, ինչպես նշվում է, տրանսֆերի պաշտոնական հայտարարությունը սպասվում է հաջորդ շաբաթվանից ոչ շուտ:
«Բրենտֆորդը» Հենդերսոնին որպես գլխավոր նպատակ է դիտարկում թիմի ավագ Քրիստիան Ներգորի՝ «Արսենալ» տեղափոխվելուց հետո: Ակումբը գնահատում է Ջորդանի վարպետությունն ու փորձը ինչպես խաղադաշտում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս։

Henderson returns to England
Earlier, the 35-year-old midfielder terminated his contract with Ajax, which was set to expire in 2026. According to The Athletic, the former Liverpool midfielder is set to return to the Premier League. The agreement with Brentford will be until 2027.
The medical examination and paperwork will be completed over the weekend. However, as noted, the official announcement of the transfer is expected no earlier than next week.
Brentford sees Henderson as a top target after the departure of team captain Christian Nergor to Arsenal. The club values ​​Jordan's skill and experience both on and off the field.