ԱՄՆ են ժամանել միլիոնավոր մարդիկ, սա նրանց տեղը չէ․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ «քնկոտ» Ջո Բայդենի բաց սահմանների քաղաքականության հետևանքով ԱՄՆ են ժամանել միլիոնավոր մարդիկ, ովքեր Միացյալ Նահանգներում տեղ չունեն։
«Տեսա բռնություն և հանցագործություն հատկապես այն պատճառով, որ մեր երկիր են եկել միլիոնավոր մարդիկ, ովքեր այստեղ տեղ չունեն։ Ես ուզում էի ինչ-որ իմաստալից բան անել՝ ցույց տալու համար, թե ինչպես ենք մենք պայքարում: Եվ հետո ես տեսա Ալկատրասի նկարը, որը շատ սարսափելի տեսք ուներ, և ես ասացի՝ վերանորոգելու և վերականգնելու ենք հայտնի Ալկատրասի բանտը, որը գտնվում է ծովախորշի վերևում՝ շրջապատված շնաձկներով: Ի՜նչ խորհրդանիշ է այն, և ի՞նչ է լինելու:
Աշխատանքներն սկսվել են վեց ամիս առաջ, և տարբեր բանտաշինական ընկերություններ քննարկում են մեզ հետ համագործակցելու հնարավորությունը: Դեռ վաղ է ասել, բայց հեռանկարները խոստումնալից են»,- գրել է նա սոցցանցում:

Millions of people have arrived in the US, this is not their place: Trump
US President Donald Trump has said that "sleepy" Joe Biden's open border policy has brought millions of people to the United States who have no place in the United States.
"I've seen violence and crime, mainly because millions of people have come to our country who have no place here. I wanted to do something meaningful to show how we're fighting back against this. And then I saw a picture of Alcatraz, which looked very scary, and I said, 'Let's renovate and restore the famous Alcatraz prison, located above the bay, surrounded by sharks.' What a symbol it is, and what will it be?
Work began six months ago, and various prison construction companies are discussing the possibility of cooperating with us. It's too early to tell, but the prospects are promising," he wrote on the social network.