Խամենեին կարող է Հուսեյնի ճակատագրին արժանանալ․ Իսրայելի պաշտպանության նախարար
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը նախազգուշացրել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիին, որ վերջինը կարող է արժանանալ «Սադամ Հուսեյնի ճակատագրին»։ Կացը նման հայտարարություն է արել  այսօր առավոտյան Իսրայելի պաշտպանության բանակի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Ես զգուշացնում եմ Իրանի բռնապետին չշարունակել ռազմական հանցագործություններ կատարել և հրթիռներ արձակել իսրայելցի խաղաղ բնակիչների վրա: Նա լավ կանի հիշի դիկտատորի ճակատագիրը Իրանի հարևան երկրում, ով ընտրեց նույն ճանապարհը Իսրայելի դեմ», - ասում է Կացը ՝ նկատի ունենալով Հուսեյնին՝ Իրաքի նախկին առաջնորդին, որը մահապատժի ենթարկվեց։
Կացը, վկայակոչելով նախօրեին իսրայելական հարվածը Իրանի պետական հեռուստաընկերության շենքին, ասել է, որ իրանական քաղաքացիական ռեժիմի կառավարման այլ օբյեկտներ  նույնպես կարող են թիրախ լինել:
«Մենք այսօր նույնպես կշարունակենք գործել Թեհրանում ռեժիմի և ռազմական թիրախների դեմ, ինչպես երեկ արեցինք քարոզչության և սադրանքի հեռարձակման իշխանության դեմ», - ասել է նա:

Хаменеи может постичь судьба Хусейна. Министр обороны Израиля
Министр обороны Израиля Исраэль Кац предупредил верховного лидера Ирана аятоллу Али Хаменеи, что его может постичь судьба бывшего лидера Ирака Саддама Хусейна, казненного в 2006 году. Кац сделал это заявление утром на встрече с высокопоставленными представителями Армии обороны Израиля.
«Я предостерегаю иранского диктатора прекратить совершать военные преступления и запускать ракеты по мирным израильским гражданам. Ему стоит помнить о судьбе диктатора из соседней с Ираном страны, который выбрал тот же путь против Израиля», — сказал Кац, имея в виду Саддама Хусейна.
Ссылаясь на израильский удар по зданию государственного телевидения Ирана накануне, Кац отметил, что другие объекты, поддерживающие иранский режим, также могут стать целями.
«Мы и сегодня продолжим действовать против режима и военных целей в Тегеране, как вчера мы нанесли удар по центру, транслирующему пропаганду и провокации», — заявил он.