Ուրանի պաշարները ՌԴ-ում պահելու առաջարկն ուժի մեջ է. Պեսկով
• Ռուսաստանը պատրաստ է, անհրաժեշտության դեպքում, միջնորդական դեր ստանձնել Իրանի և Իսրայելի միջև հակամարտության կարգավորման հարցում։
• Իրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ ռուսական կողմի առաջարկը՝ ուրանի պաշարները պահել Ռուսաստանի տարածքում, շարունակում է մնալ ուժի մեջ, սակայն ռազմական գործողությունների վերսկսումը բարդացրել է գործընթացը։
• Կրեմլը արձանագրում է Իրանի հասարակության լայն համախմբվածություն իսրայելական ռմբակոծությունների ֆոնին։
• Ռուսաստանը վճռական է Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի սրման խորքային պատճառները վերացնելու ուղղությամբ գործելու հարցում։
• Մոսկվան շարունակում է կապ պահպանել ինչպես Թեհրանի, այնպես էլ Երուսաղեմի հետ՝ ընդգծելով Ռուսաստանի քաղաքացիների անվտանգության ապահովման կարևորությունը և անհրաժեշտությունը։
• Ռուսաստանը դատապարտում է այն քայլերը, որոնք հանգեցրել են Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի վտանգավոր սրմանը։
• Կրեմլում տեղեկացված են Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի այն հայտարարության մասին, ըստ որի՝ Իսրայելի հարձակումն Իրանի վրա կարող է հանգեցնել իշխանափոխության Թեհրանում։
• Ռուսաստանի և Չինաստանի ռազմավարական գործընկերությունը չի միտված որևէ երրորդ երկրի դեմ։
• Մոսկվան մտահոգություն չունի, թե Չինաստանի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների համագործակցությունը կարող է վնասել Ռուսաստանի հետ այդ պետությունների հարաբերություններին։

The proposal to keep uranium reserves in Russia is valid. Peskov
• Russia is ready, if necessary, to assume a mediating role in resolving the conflict between Iran and Israel.
• The Russian proposal regarding Iran's nuclear program to store uranium reserves on Russian territory remains valid, but the resumption of military operations has complicated the process.
• The Kremlin notes the broad solidarity of Iranian society against the backdrop of Israeli bombings.
• Russia is determined to act to eliminate the root causes of the escalation in the Middle East.
• Moscow continues to maintain contact with Tehran and Jerusalem, emphasizing the importance and necessity of ensuring the security of Russian citizens.
• Russia condemns the steps that have led to a dangerous escalation of the situation in the Middle East.
• The Kremlin is informed of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu's statement that an Israeli attack on Iran could lead to a change of government in Tehran.
• The strategic partnership between Russia and China is not aimed at any third country.
• Moscow is not concerned that cooperation between China and Central Asian countries could harm their relations with Russia.