Կարող էր վնաս հասցնել ցենտրիֆուգներին. Գրոսի
ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսին հայտարարել է, որ Իրանի ուրանի հարստացման գլխավոր գործարանի՝ Նաթանզի միջուկային օբյեկտի վրա հարձակումից հետո «լրացուցիչ վնասներ» չեն արձանագրվել, և «չկան նշաններ» ստորգետնյա կասկադային սրահի վրա հարձակման մասին. հայտնում է CNN-ը։
«Այնուամենայնիվ, կասկադային սրահում էլեկտրաէներգիայի անջատումը կարող էր վնաս հասցնել այնտեղ տեղակայված ցենտրիֆուգներին»,- նշել է Գրոսսին:
Նա նաև նշել է, որ Իրանի Սպահանի միջուկային օբյեկտում վնասվել է չորս շենք, մյուս միջուկային օբյեկտներում վնասներ չկան:
Ֆորդոյի վառելիքի հարստացման գործարանի կամ Խոնդաբի ջրային ռեակտորի կառուցման տարածքում որևէ վնաս չի նկատվել։

It could have damaged centrifuges. Grossi
IAEA chief Rafael Grossi said there was no “additional damage” after the attack on Iran’s central uranium enrichment facility in Natanz, and “there are no indications” of an attack on the underground cascade hall, CNN reported.
“However, a power outage in the cascade hall could have damaged the centrifuges there,” Grossi said.
He also noted that four buildings were damaged at Iran’s Isfahan nuclear facility, but no damage was reported at other nuclear facilities.
No damage was reported at the Fordow fuel enrichment plant or the Khondab water reactor construction site.