Թրամփը Մասկին թմրամոլ է անվանել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գործարար Իլոն Մասկի հետ հրապարակային վեճից հետո գործարարին անվանել է «կոշտ թմրամոլ», հայտնում է The Washington Post-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ նախագահի վարչակազմում  իր աղբյուրին։
Թերթի զրուցակցի խոսքով՝ Թրամփը ընկճված էր՝ Մասկի հետ տեղի ունեցած հրապարակային վեճի արդյունքում և զանգահարում էր «թե՛ մտերիմ վստահված անձանց, թե՛ պատահական ծանոթների»՝  զրույցի ընթացքում Մասկին անվանելով «կոշտ թմրամոլ»։
Նախագահի մտահոգությունը Մասկի կողմից թմրանյութերի օգտագործման հարցում, ինչպես նշում է պարբերականը, դարձել է նրանց հակասության պատճառներից մեկը։

US President Donald Trump has called businessman Elon Musk a “hard drug addict” after a public spat with him, The Washington Post reports, citing a source in the US presidential administration.
According to the newspaper’s interlocutor, Trump was depressed as a result of the public spat with Musk and called “both close confidants and casual acquaintances,” calling Musk a “hard drug addict” during the conversation.
The president’s concern about Musk’s drug use, as the newspaper notes, has become one of the reasons for their conflict.