Ռուս-ուկրաինական բանակցությունները մեկնարկեցին
Ստամբուլում ավելի քան 1.5 ժամ ուշացումով մեկնարկել են ՌԴ և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների բանակցությունները։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ բանակցությունները կսկսվեն Երևանի ժամանակով 14։00-ին։ Արդեն ժամը 13։40-ից սկզբում Թուրքիայի, ապա Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունները ժամանել էրին Չիրաղան պալատ։ Ուկրաինական պատվիրակության անդամների մի մասը բանակցությունների է ժամանել զինվորական համազգեստով։
Սակայն բանակցությունները մեկնարկեցին 15.44-ին։
Նշենք, որ բանակցություններին կմասնակցեն նաև Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանը և հետախուզական ծառայության պետ Իբրահիմ Քալընը։

Russian-Ukrainian talks have started
Negotiations between representatives of Russia and Ukraine started in Istanbul with a delay of more than 1.5 hours. Earlier, it was reported that the negotiations would begin at 14:00 Yerevan time. Already at 13:40, the Turkish, Russian, and Ukrainian delegations arrived at the Chirag Palace. Some members of the Ukrainian delegation arrived in military uniforms.
However, the negotiations started at 15:44.
It should be noted that Turkish Foreign Minister Hakan Fidan and the head of the intelligence service Ibrahim Kalin will also participate in the negotiations.