Ստամբուլում պատվիրակությունների հանդիպում դեռ նախատեսված չէ. CNN
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին այսօր մեկնել է Անկարա՝ բանակցություններ վարելու Թուրքիայի առաջնորդ Ռեջեփ Էրդողանի հետ և քննարկելու պատերազմին վերջ տալու հնարավոր քայլերը։ Ինչպես հայտնել են Կիևում, Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո Ուկրաինայի նախագահը կորոշի հետագա անելիքները։
Միևնույն ժամանակ, Թուրքիայի ԱԳՆ-ում CNN-ի աղբյուրը հայտնել է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների պաշտոնական հանդիպում դեռևս նախատեսված չէ։ Կրեմլը նախապես հայտարարել էր, որ բանակցությունները տեղի կունենան կեսօրին։
Միաժամանակ, Թուրքիայի նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտնել է, որ Էրդողանը պահանջելու է անհապաղ զինադադար և իրական խաղաղ բանակցություններ սկսել։ Նրա խոսքով՝ Անկարան Զելենսկու հետ քննարկում է «ընթացիկ իրադարձությունների բոլոր ասպեկտները»։

Встреча делегаций в Стамбуле пока не запланирована: CNN
Президент Украины Владимир Зеленский сегодня отправился в Анкару для переговоров с лидером Турции Реджепом Эрдоганом и обсуждения возможных шагов по прекращению войны. Как сообщили в Киеве, после встречи с Эрдоганом президент Украины определит дальнейшие действия.
В то же время источник CNN в МИД Турции сообщил, что официальная встреча делегаций России и Украины пока не запланирована. Кремль ранее заявлял, что переговоры состоятся в полдень.
Одновременно официальный представитель президента Турции сообщил, что Эрдоган будет требовать немедленного прекращения огня и начала реальных мирных переговоров. По его словам, Анкара обсуждает с Зеленским «все аспекты текущих событий»