ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նշել է, որ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը կանգնած է լուրջ մարտահրավերի առջև՝ փորձելով օգնել Ռուսաստանին և Ուկրաինային հակամարտության կարգավորման ուղի գտնելու հարցում։
«Մենք ուզում ենք, որ երկու կողմերն էլ որոշ չափով զիջումների գնան՝ պատերազմի դադարեցման համար։ Հուսով ենք, որ նրանք խելամտություն կցուցաբերեն»,- ասել է Վենսը։
Նրա խոսքով՝ «իհարկե, ուկրաինացիները զայրացած են Ռուսաստանի ներխուժման պատճառով, և դա հասկանալի է, սակայն արդյո՞ք արժե շարունակել հազարավոր զինվորների կորցնել՝ ընդամենը մի քանի մղոն տարածքի համար»։
Փոխնախագահը նաև ընդգծել է, որ խաղաղության հասնելու որոշումը պետք է կայացնեն հենց Ուկրաինան և Ռուսաստանը։

US Vice President J.D. Vance said in an interview with Fox News that the Donald Trump administration faces a serious challenge in trying to help Russia and Ukraine find a way to resolve the conflict.
“We want both sides to make some concessions to stop the war. We hope they will show wisdom,” Vance said.
According to him, “of course, the Ukrainians are angry about the Russian invasion, and that is understandable, but is it worth continuing to lose thousands of soldiers for just a few miles of territory?”