Թրամփը Զելենսկուն «ռոյալ-ֆլեշ» է տվել. Բեսենտ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ընդերքի մասին համաձայնագրի ստորագրմամբ «ռոյալ-ֆլեշ» է տվել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն Ռուսաստանի հետ խաղաղ բանակցություններում:
Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ ֆինանսների քարտուղար Սքոթ Բեսենտը  Fox Business-ի եթերում:
«Դուք հիշո՞ւմ եք, թե նախագահ Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում ինչ ասաց Զելենսկուն՝ Դուք խաղաքարտեր չունեք։ Հիմա, գիտեք ինչ, նախագահ Թրամփը նրան ռոյալ-ֆլեշ է տվել», - ասել է Բեսենտը։
Նրա խոսքով՝ այժմ կարելի է վերցնել այդ «խաղաքարտերը» և դրանք ցույց տալ Ռուսաստանի ղեկավարությանը՝ ընդգծելով, որ ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի ժողովուրդների նպատակների միջև «տարաձայնություններ չկան»:

US President Donald Trump has dealt Ukrainian President Volodymyr Zelensky a “royal flush” in peace talks with Russia by signing a deal on the subsoil.
US Treasury Secretary Scott Bessent announced this on Fox Business.
“Do you remember what President Trump said to Zelensky in the Oval Office: ‘You have no cards? Now, you know what, President Trump has dealt him a royal flush,” Bessent said.
According to him, now it is possible to take those “cards” and show them to the Russian leadership, emphasizing that there is “no disagreement” between the goals of the US and the Ukrainian people.