«Զատիկի զինադադարը մարկետինգային գործողություն էր». Բարրո
Ռուսաստանի հայտարարած Զատկի հրադադարը Ուկրաինայում ոչ այլ ինչ էր, քան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վրա տպավորություն թողնելու փորձ․ FranceInfo-ին տված մեկնաբանության մեջ հայտարարել է Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Նոել Բարրոն։
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի խոսքով՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ժեստը, այսպես կոչված, «Զատկի հրադադարի» վերաբերյալ, անկեղծ չէր և ուներ բացառապես քաղաքական ենթատեքստ:
«Զատիկի զինադադարը, որը նա որոշակիորեն անսպասելի հայտարարեց, մարկետինգային ակտ էր, սիրալիր գործողություն, որի նպատակն էր ետ պահել նախագահ Թրամփին համբերությունը կորցնելուց և զայրանալուց», - ասել է նախարարը։

"The Easter ceasefire was a marketing ploy." Barrot
Russia’s Easter ceasefire in Ukraine was nothing more than an attempt to impress US President Donald Trump, French Foreign Minister Jean-Noël Barrot said in a statement to FranceInfo.
According to the French Foreign Minister, Russian President Vladimir Putin’s gesture regarding the so-called “Easter ceasefire” was not sincere and had an exclusively political connotation.
“The Easter ceasefire, which he announced somewhat unexpectedly, was a marketing act, a friendly gesture aimed at keeping President Trump from losing his patience and getting angry,” the minister said.