Վատիկանը հայտնել է Հռոմի Պապի առողջական վիճակի մասին
Երկկողմանի թոքաբորբով հոսպիտալում գտնվող Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի վիճակը կայուն է։ Արյան անալիզները ցույց են տալիս որոշ ցուցանիշների աննշան բարելավում, ասվում է Սուրբ Աթոռի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
«Նախաճաշից հետո պոնտիֆիկոսը կարդացել է թերթեր, այնուհետև աշխատել իր ամենամոտ օգնականների հետ, ընդունել է նաև Իտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնիին, ում հետ առանձնազրույց է ունեցել, որը տևել է մոտ 20 րոպե»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
88-ամյա պոնտիֆիկոսը հիվանդանոցում է փետրվարի 14-ից։ Նախօրեին նրա մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի թոքաբորբ։ Բժիշկները խոսում են «բարդ կլինիկական պատկերի» մասին։

Vatican reports on Pope's health condition
Pope Francis, who is in the hospital with bilateral pneumonia, is in stable condition. Blood tests show a slight improvement in some parameters, the Holy See press service said in a statement.
“After breakfast, the pontiff read the newspapers, then worked with his closest aides, and also received Italian Prime Minister Giorgia Meloni, with whom he had a private meeting that lasted about 20 minutes,” the statement said.
The 88-year-old pontiff has been in the hospital since February 14. He was diagnosed with bilateral pneumonia the day before. Doctors are speaking of a “complex clinical picture.”