«3+3»-ի ընդլայնման գործընթացները համակարգում է Թուրքիան. Զախարովա
«3+3» տարածաշրջանային համագործակցության պլատֆորմի շրջանակներում փոխգործակցության ընդլայնման գործընթացները համակարգում է Թուրքիան, հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Այսպես է նա մեկնաբանել Հարավային Կովկասի հարցով հարթակի հնարավոր վերափոխումը լիարժեք կազմակերպության հարցին։
Զախարովան նշել է, որ հարցը քննարկվել է հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում հարթակի անդամների նախարարական նիստում:
«Հաշվի առնելով տվյալ նիստի արդյունքները՝ թուրքական կողմը, որը ներկայումս նախագահում է այս ձևաչափը, մյուս մասնակիցների հետ փոխգործակցությամբ անհրաժեշտ աշխատանք է տանում։ Այս փուլում գործընթացի համակարգումն իրականացնում է հենց Թուրքիան», - նշել Է Զախարովան։

Турция координирует процессы расширения сотрудничества в рамках платформы регионального сотрудничества «3+3», заявила представитель МИД России Мария Захарова. Так она прокомментировала возможное преобразование платформы в полноценную организацию.
Захарова отметила, что этот вопрос обсуждался на министерской встрече участников платформы 18 октября в Стамбуле.
"Учитывая итоги этого заседания, турецкая сторона, которая в настоящее время председательствует в этом формате, проводит необходимую работу во взаимодействии с другими участниками. На данном этапе Турция координирует процесс", - сказала Захарова.