Ըստ The Wall Street Journal-ի ԱՄՆ-ը նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրափը Ֆլորիդայի նահանգապետի և ԱՄՆ նախկին նախագահի թեկնածու Ռոն ԴեՍանտիսին դիտարկվում է Պենտագոնի ղեկավարի պաշտոնում։
Ավելի վաղ այդ պաշտոնը նախատեսվում էր տալ Fox News-ի նախկին հաղորդավար Փիթ Հեգսեթին, սակայն նրա թեկնածությունը մտահոգություն էր առաջացրել անձնական կյանքի և ծայրահեղականության կասկածների պատճառով:
Այժմ ԴեՍանտիսի թեկնածության քննարկումը վաղ փուլում է, և այլ հավակնորդների թվում են նաև Պաշտպանության նախարարության նախկին պաշտոնյա Էլբրիջ Քոլբին և սենատոր Ջոնի Էռնստը:
Ֆլորիդայի նահանգապետ և նախագահի նախկին թեկնածու Ռոն ԴեՍանտիսը ավելի վաղ դեմ էր արտահայտվել Ուկրաինայի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին՝ հայտարարելով, որ դա չի բխում ԱՄՆ անվտանգության շահերից:

Trump is considering DeSantis as the head of the Pentagon. WSJ
According to The Wall Street Journal, US president-elect Donald Trump is considering Ron DeSantis, the candidate for the governor of Florida and former US president, for the position of head of the Pentagon.
Former Fox News anchor Pete Hegsett was previously slated for the post, but his candidacy has sparked concerns over his privacy and suspected extremism.
DeSantis is now in the early stages of consideration, and other contenders include former Defense Department official Elbridge Colby and Sen. Joni Ernst.
Florida Governor and former presidential candidate Ron DeSantis previously opposed Ukraine's NATO membership, saying it was not in US security interests.