Լոնդոնը սառեցնում է Թբիլիսիի հետ պաշտպանության ոլորտում երկխոսությունը
Լոնդոնը սառեցնում է Թբիլիսիի հետ պաշտպանության ոլորտում երկխոսությունը և չեղարկում երկու երկրների շտաբերի պետերի մակարդակով բանակցությունները՝ կապված վրացական իշխանությունների գործողությունների հետ. հայտարարել է Վրաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Գարեթ Ուորդը։
«Վերջին 10 տարում առաջին անգամ բրիտանական կողմը որոշել է սառեցնել բարձր մակարդակի նախարարական երկխոսությունը։ Մենք նաև չեղարկել ենք շտաբների միջև բանակցությունները և կասեցրել կիբերանվտանգության նոր ծրագիրը»,-ասել է նա։
Նշենք, որ հուլիսին Վրաստանում Եվրամիության դեսպանը հայտարարել էր, որ Վրաստանի եվրաինտեգրման գործընթացը կասեցվել է։

Лондон замораживает диалог с Тбилиси в сфере обороны и отменяет переговоры на уровне начальников штабов двух стран из-за действий грузинских властей. Об этом заявил посол Великобритании в Грузии Гарет Уорд.
"Впервые за последние 10 лет британская сторона решила заморозить министерский диалог на высоком уровне. Мы также отменили переговоры между штабами и приостановили новую программу кибербезопасности", - сказал он.
Отметим, что в июле посол Евросоюза в Грузии заявил, что процесс евроинтеграции Грузии приостановлен.