Պոլտավայի հրթիռակոծության հետևանքով 41 զոհ կա
«Պոլտավայում Ռուսաստանի կողմից բալիստիկ հրթիռակոծության հետևանքով 41 զոհ կա, 180-ը վիրավոր է»․ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Telegram-ի իր ալիքում տարածած ուղերձում հայտնել է, որ հարվածել են ուսումնական հաստատությանն ու հարևան հիվանդանոցի տարածքին։ Մասամբ ավերվել է կապի ինստիտուտի շենքերից մեկը։
«Հանձնարարել եմ ամբողջական և օպերատիվ հետաքննություն անցկացնել տեղի ունեցածի բոլոր հանգամանքների վերաբերյալ։ Փրկարարական աշխատանքներում ներգրավված են բոլոր անհրաժեշտ ծառայությունները: Ես շնորհակալ եմ յուրաքանչյուրին, ով հարվածի անմիջապես առաջին րոպեներին օգնել է մարդկանց»,-ասել է Զելենսկին։

В результате обстрела в Полтаве 41 погибший
«В результате ракетного обстрела России в Полтаве 41 погибший и 180 раненых». Президент Украины Владимир Зеленский сообщил в своем Telegram-канале, что удар был нанесен по учебному заведению и соседней больнице. Одно из зданий института связи было частично разрушено.
"Я поручил провести полное и оперативное расследование всех обстоятельств происшествия. В спасательных работах задействованы все необходимые службы. Я благодарен всем, кто помогал людям в первые минуты после обстрела", - сказал Зеленский.