«Հոլիվուդյան կովբոյ». Պեսկովն արձագանքել է Պուտինի հասցեին Բայդենի հայտարարություններին
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Բայդենի՝ Պուտինի հասցեին արած հայտարարություններին՝ այն որակելով խայտառակություն։
Հիշեցնենք՝ Բայդենը Պուտինին «խելագար շան որդի» էր անվանել:
«Սա մեծ խայտառակություն է ԱՄՆ-ի համար»,- ասել է Պեսկովը՝ հավելելով. «Նման լկտի հայտարարությունները ԱՄՆ նախագահի շուրթերից հազիվ թե կարող են ինչ-որ կերպ խոցել Վլադիմիր Պուտինին։ Բայց դա մեծ խայտառակություն է հենց ԱՄՆ-ի համար։ Եթե նման երկրի նախագահը նման բառապաշար է օգտագործում, պետք է ամոթ լինի»։
Ըստ Պեսկովի՝ Բայդենը «հոլիվուդյան կովբոյի» վարքագիծ է ցուցաբերում։
Պեսկովը նաև ընդգծել է, որ Պուտինը երբեք իրեն թույլ չի տվել վիրավորական արտահայտություններ Բայդենի հասցեին:

Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков отреагировал на заявления президента США Байдена в адрес Путина, назвав это позором.
Напомним , Байден назвал Путина "сыном бешеной собаки".
"Это большой позор для США ", - сказал Песков, добавив: «Подобные наглые заявления из уст президента США вряд ли могут как-то задеть Владимира Путина. Но это большой позор для самих США. Если президент такой страны использует такую лексику, это должно быть позорно».
По мнению Пескова, Байден ведет себя как «голливудский ковбой».
Песков также подчеркнул, что Путин никогда не позволял себе оскорбительных высказываний в адрес Байдена.