«Սա խնդիրներ է ստեղծելու Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար». ՌԴ պետդումայի խոսնակ
«Սա չմտածված, ռազմավարական առումով սխալ որոշում է, որն առաջին հերթին խնդիրներ է ստեղծելու Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար»,- հայտնել է ՌԴ պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը՝ Telegram-յան իր ալիքում անդրադառնալով Հայաստանի ԱԺ կողմից Հռոմի ստատուտի վավերացմանը։
«Դուք կարող եք բացատրել ցանկացած որոշում և ցանկացած բան, բայց նրանք, ովքեր դա կայացրել են, նախ պետք է պատասխանեն՝ ինչո՞ւ:
Մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացումը մեր ժողովուրդների, Ռուսաստանի և Հայաստանի ընտրությունն է։ Սրան հակասում է Հռոմի ստատուտի վավերացումը»,- գրել է Վոլոդինը։

«Это создаст проблемы для Армении и ее граждан». Спикер Государственной Думы РФ
"Это необдуманное, стратегически неправильное решение, которое в первую очередь создаст проблемы для Армении и ее граждан ", - заявил спикер Госдумы России Вячеслав Володин,  на своем Telegram-канале имея в виду ратификацию Римского статута Армянским Национальным Собранием.
«Можно объяснить любое решение и что угодно, но те, кто его принял, должны сначала ответить: почему?»
Развитие отношений между нашими странами – это выбор наших народов, России и Армении. Ратификация Римского статута противоречит этому", - написал Володин.
Напомним , Национальное Собрание РА сегодня ратифицировало Римский статут 60 голосами "за" и 22 "против".