ՄԱԿ-ի փորձագետների միջազգային խումբը մոտ օրերս կայցելի Լեռնային Ղարաբաղ
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի վարչակազմի արտաքին քաղաքականության վարչության պետ Հիքմեթ Հաջիևը CBC News-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ Բաքուն մտադիր է մի քանի օրվա ընթացքում թույլ տալ ՄԱԿ-ի փորձագետների միջազգային խմբի այցը Լեռնային Ղարաբաղ։ Նա հավելել է, որ տարածաշրջան այցելելու հնարավորություն կարող են ունենալ նաև արտասահմանյան լրատվամիջոցները:
Հաջիևի խոսքով՝ Ադրբեջանը նպատակ չունի Ղարաբաղի հայերին ստիպել լքել այս շրջանը, ընդհակառակն, երաշխավորում է նրանց անվտանգությունը, եթե որոշեն մնալ։
Նա նշել է, որ Բաքուն համապարփակ ծրագիր ունի Ղարաբաղի հայերի համար ապահով և ավելի լավ կենսապայմաններ ապահովելու համար, սակայն «վախեցողները կարող են հեռանալ»․ «Մենք կցանկանայինք, որ նրանք մնան», - շեշտել է Հաջիևը:

The international group of UN experts will visit Nagorno-Karabakh in the next few days
Assistant to the President of Azerbaijan and head of the Foreign Policy Department of the President's Administration, Hikmet Hajiyev, told CBC News in an interview that Baku intends to allow an international group of UN experts to visit Nagorno-Karabakh within a few days. He added that foreign media may also have the opportunity to visit the region.
According to Hajiyev, Azerbaijan does not aim to force Karabakh Armenians to leave this region; conversely, it guarantees their safety if they decide to stay.
He noted that Baku has a comprehensive plan to ensure safety and better living conditions for the Armenians of Karabakh. However, "those who are afraid can leave,"  "We would like them to stay," Hajiyev stressed.