Չավուշօղլուն մեղադրել է Քըլըչդարօղլուին Հայաստանին և Արևմուտքին հաճոյանալու փորձի մեջ
Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն մեղադրել է Թուրքիայի նախագահի թեկնածու, Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուիn` Հայաստանին և Արևմուտքին հաճոյանալու փորձի մեջ։
Չավուշօղլուն մեկնաբանել է Քըլըչդարօղլուի վերջին հայտարարությունները, թե Թուրքիայից Չինաստան տրանսպորտային երթուղին չպետք է անցնի Ադրբեջանով, այլ Իրանի տարածքով։
«Ի՞նչ իմաստ ունի ոտնահարել Ադրբեջանի շահերը Հայաստանին կամ արևմտյան երկրներին հաճոյանալու համար, մենք քաջատեղյակ ենք եղբայրական Ադրբեջանին մեկուսացնել ձգտող ուժերի նպատակներին»,- ասել է Չավուշօղլուն։

Чавушоглу обвинил Кылычдароглу в том, что он пытается угодить Армении и Западу.
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу обвинил кандидата в президенты Турции, лидера партии Народная Республика Кемаля Кылычдароглу в попытке угодить Армении и Западу.
Чавушоглу прокомментировал недавние заявления Кылычдароглу о том, что транспортный маршрут из Турции в Китай должен проходить не через Азербайджан, а через территорию Ирана.
"Какой смысл ущемлять интересы Азербайджана в угоду Армении или странам Запада? Нам хорошо известны цели сил, стремящихся изолировать наш братский Азербайджан", - сказал Чавушоглу.