Ինչո՞ւ փակենք սահմանները. Վրաստանի վարչապետը՝ Ռուսաստանի հետ բաց սահմանների և առևտրի կարևորության մասին
Վրաստանի վարչապետը խոսել է Ռուսաստանի հետ բաց սահմանների և առևտրի կարևորության մասին.
«Ամեն օր հազարավոր մեքենաներ անցնում են Վերին Լարսով, ուրեմն եկեք դա էլ փակենք, առևտուրը դադարեցնենք: Տրանսֆերտներով հարյուր միլիոնավոր դոլարներ ենք ստանում մեր սփյուռքից, ընտանիք են պահում, բիզնես են զարգացնում: Ինչո՞ւ փակենք սահմանները և դադարեցնենք սա...: Ես հավատում եմ, որ քաղաքականությամբ մենք Վրաստանը կտանենք դեպի խաղաղության ճանապարհ»,- ասել է Ղարիբաշվիլին:

Почему мы должны закрыть границы? Премьер-министр Грузии о важности открытых границ и торговли с Россией
Премьер-министр Грузии говорил о важности открытых границ и торговли с Россией.
«Каждый день через Верхний Ларс проезжают тысячи автомобилей, так давайте закроем и его, прекратим торговлю. Мы получаем сотни миллионов долларов переводов от нашей диаспоры, они содержат свои семьи и развивают бизнес. Почему мы должны закрыть границы и остановить это...? Я верю, что политикой мы выведем Грузию на путь мира", - сказал Гарибашвили