ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սոցցանցում գրել է․
«Ի սկզբանե ասեմ, որ դատապարտում եմ յուրաքանչյուր բռնության դրսևորում՝ թե՛ ԱԺ-ում, թե՛ դրանից դուրս։ Բայց եկեք հասկանանք՝ ինչ է կատարվում և որն է պատճառը։ Ե՞րբ են մարդիկ, առավել ևս քաղաքական գործիչները, գործի դնում բազուկները․ երբ ասելիքն ավարտվում է։ Իսկ մեր ընդդիմադիրների ասելիքը վաղուց ավարտվել է, մեծ հաշվով՝ չի էլ եղել։ «Թուրք, դավաճան» շուտասելուկը քաղաքական օրակարգ չդարձավ, Լաոն չարթնացավ, Սրբազան պայքարը, պարզվեց, հասարակ արնախում դեգեներատ էր։
Դրա համար ի հայտ եկան 004 շրջաբերականները, որը կարճ ասած՝ Հայաստանի չգոյության մասին է։ Մի անբարոյական բարձրաստիճան դաշնակ հռչակեց, որ հոկտեմբերի 27-ը և նոյեմբերի 9-ը պոռթկում էր, և նման բաներ էլի է լինելու։ Եվ, իհարկե, գործի դրվեց հավատը։ Դե, երկրի ներսում սպանություններ, սահմանադրական կարգի տապալում և սեփական երկրում քաոս ստեղծելու համար պետք են ֆանատիկներ։ Որոշ եկեղեցականներ ընկան ազդեցության հոսանքի տակ, որոշները՝ կոնկրետ այլ երկրի ինչ-որ մի քարտուղարուհու վարորդի հետ մի բաժակ սուրճ խմելուց հետո հասկացան, որ պետք է գործեն։ Որոշներն էլ, պրիմիտիվ իշխանության քաղցի հուշերի հետևից գնալով, եկան այս կետին։
Քոչարյանը, Սերժը, դաշնակները լավ հասկանում են, որ իրենց քայլ չի մնացել անելու և պատրաստ են յուրաքանչյուր արկածախնդրության, ցանկալի է՝ ոչ սեփական ձեռքերով և դեմքով։ Կլինի դա սարկավագ, փոքրիկի փառչակ օգնական, թե որևէ մեկը, ում մենք գործից դուրս ենք շպրտել կամ էլ գործ է խնդրել, չենք տվել։
Իսկ մեծագույն հարվածը եղավ, երբ իրենց ու կարճ խելք ունեցող իրենց տերերի պատկերացմամբ, հանկարծ ժամանակից շուտ պայթեց «օլիգարխ-բարերար» օպերացիան։ Անականկալ ձևով՝ մեր ձևովը մնաց մեր պետության ձվերի տակ։
Թավիշն ավարտված է, պողպատե մանդատը գործում է ու ավելի ու ավելի ծանր հարվածներով իջնելու է մեր երկրի դեմ աշխատող, մեր ժողովրդին վիրավորող, չհարգող, մեր ողովրդին սպանողների, թալանողների և մեր անկախությունը վաճառել պատրաստվողների գլխին։ Իսկ այն բոլոր ականջները, որոնք երևում են այսօրվա հիմնական դերակատարների ետևում, հայ ժողովուրդը պոկելու է»։

The Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, Alen Simonyan, wrote on social media:
"From the outset, I must say that I condemn every manifestation of violence, both in the National Assembly and outside it. However, let's understand what is happening and the reason behind it. When do people, especially politicians, use their arms? When the world ends. And what our oppositionists have to say has long ended; by and large, it never even existed. The "Turk, traitor" quick-talk did not become a political agenda; Lao did not wake up. The Holy Struggle, it turned out, was a simple degenerate vampire.
That is why the 004 circulars appeared, which, in short, are about the non-existence of Armenia. An immoral high-ranking Dashnak declared that October 27 and November 9 were an outburst, and such things would happen again. And, of course, faith was put into action. Well, to commit murders inside the country, overthrow the constitutional order, and create chaos in one's own country, fanatics are needed. Some churchmen fell under the influence, and others realized they had to act after drinking coffee with a secretary's driver from another country. Some, following the memories of primitive power hunger, came to this point.
Kocharyan, Serzh, and the Dashnaks understand very well that they have no choice but to take a step and are ready for any adventure, preferably not with their own hands and face. Be it a deacon, a famous assistant to a child, or someone we have laid off or asked for a job and did not give.
And the most significant blow came when, according to their and their short-sighted masters' imagination, the "oligarch-philanthropist" operation exploded ahead of time. Unexpectedly, on our way, our state remained under the eggs.
The Velvet is over, the iron mandate is in effect. It will fall with increasingly heavy blows on the heads of those who work against our country, insult and disrespect our people, kill our people, rob and prepare to sell our independence. And all the ears that are visible behind today's leading actors, the Armenian people will tear off."