Ջոն վան’ տ Սխիպն այլևս չի գլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականը
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան’ տ Սխիպը որոշում են կայացրել փոխադարձ համաձայնությամբ դադարեցնել համագործակցությունը:
ՀՖՖ-ն իր անկեղծ շնորհակալությունն է հայտնում պարոն վան’ տ Սխիպին և նրա աշխատակազմին պրոֆեսիոնալիզմի և նվիրվածության համար։ Չնայած համագործակցությունը կարճաժամկետ էր, բայց հուսանք՝ նրա աշխատանքը հիմք դրեց ապագա առաջընթացի համար։
Հայաստանի ֆուտբոլի Ֆեդերացիան որոշել է գալիք տարվա համար շարժվել այլ ուղղությամբ՝ տեղական մարզչական շտաբով։
«Ես հույս ունեի շարունակել համագործակցությունը Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ, բայց ես հարգում եմ ՀՖՖ-ի՝ այլ ուղղությամբ գնալու որոշումը։ Ես հպարտ եմ կարճ ժամանակահատվածում մեր կատարած աշխատանքով և ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ֆուտբոլիստներին, աշխատակազմին և ֆեդերացիայի բոլոր աշխատակիցներին վստահության և համագործակցության համար։ Մաղթում եմ թիմին միայն հաջողություններ առաջ շարժվելիս»,- նշել է Ջոն վան’ տ Սխիպը։

Джон ван’т Схип больше не возглавляет сборную Армении
Федерация футбола Армении (ФФА) и главный тренер национальной сборной Джон ван’т Схип по взаимному соглашению прекратили сотрудничество.
ФФА выразила искреннюю благодарность ван’т Схипу и его тренерскому штабу за профессионализм и преданность делу. Несмотря на краткосрочный характер сотрудничества, в ФФА надеются, что его работа заложила основу для будущего прогресса.
Федерация также сообщила, что в следующем году сборная пойдет по новому пути, опираясь на местный тренерский штаб.
Сам ван’т Схип прокомментировал уход следующим образом: «Я надеялся продолжить работу с национальной сборной Армении, но уважаю решение ФФА пойти другим путем. Горжусь проделанной за короткое время работой и благодарю футболистов, тренерский штаб и всех сотрудников Федерации за доверие и сотрудничество. Желаю команде успехов на ее дальнейшем пути».