Գարիկ Կարապետյանը դարձել է երիտասարդների աշխարհի չեմպիոն
Գվադալախարայում ավարտվել է ծանրամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Գյումրու օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջի ներկայացուցիչ Գարիկ Կարապետյանը, անձնական մարզիչ՝ Ալեքսան Կարապետյան, երկամարտի 378 կգ արդյունքով դարձել է ոսկե մեդալակիր։
Պոկում վարժությունում Գարիկը 175 կգ արդյունքով նվաճել է փոքր ոսկե մեդալ՝ նույն նվաճելով նաև հրում վարժությունում՝ 203 կգ արդյունքով։ Կարապետյանը երկամարտի 378 կգ արդյունքով նվաճել է ոսկե մեդալ։
Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականը ծանրամարտի ավարտված Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում նվաճել էր ևս երկու ոսկե մեդալ։ Ավելի վաղ պատվոհարթակի առաջին հորիզոնական էին բարձրացել Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (55 կգ) և Գոռ Սահակյանը (67 կգ)։

В Гвадалахаре завершился молодежный чемпионат мира по тяжелой атлетике. Гарик Карапетян, представитель спортивной школы олимпийской смены Гюмри, личный тренер Алексан Карапетян, стал золотым призером с результатом 378 кг.
В упражнении в рывке Гарик завоевал малую золотую медаль с результатом 175 кг, а также выиграл такую же в упражнении в толчке с результатом 203 кг. Карапетян завоевал золотую медаль с результатом 378 кг.
Отметим, что на молодежном чемпионате мира по тяжелой атлетике сборная Армении завоевала еще две золотые медали. Ранее на вершину пьедестала почета поднялись Александра Григорян (55 кг) и Гор Саакян (67 кг).