Գարիկ Կարապետյանը դարձել է երիտասարդների աշխարհի չեմպիոն
Գվադալախարայում ավարտվել է ծանրամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Գյումրու օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջի ներկայացուցիչ Գարիկ Կարապետյանը, անձնական մարզիչ՝ Ալեքսան Կարապետյան, երկամարտի 378 կգ արդյունքով դարձել է ոսկե մեդալակիր։
Պոկում վարժությունում Գարիկը 175 կգ արդյունքով նվաճել է փոքր ոսկե մեդալ՝ նույն նվաճելով նաև հրում վարժությունում՝ 203 կգ արդյունքով։ Կարապետյանը երկամարտի 378 կգ արդյունքով նվաճել է ոսկե մեդալ։
Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականը ծանրամարտի ավարտված Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում նվաճել էր ևս երկու ոսկե մեդալ։ Ավելի վաղ պատվոհարթակի առաջին հորիզոնական էին բարձրացել Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (55 կգ) և Գոռ Սահակյանը (67 կգ)։

The World Youth Weightlifting Championship has ended in Guadalajara. Garik Karapetyan, representative of Gyumri Olympic Shift Sports College, personal trainer Aleksan Karapetyan, became the gold medalist with a result of 378 kg.
In the snatch exercise, Garik won a small gold medal with a result of 175 kg, and he also won the same in the push exercise with a result of 203 kg. Karapetyan won a gold medal with a result of 378 kg.
It should be noted that the Armenian national team won two more gold medals at the World Youth Weightlifting Championship. Earlier, Alexandra Grigoryan (55 kg) and Gor Sahakyan (67 kg) climbed to the top of the podium.